Faaliyetler

Uşak Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Mehmet Niyazi ÇANKAYA, 3 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 14.00'te "Definitions of Derivatives and Applications on Entropy Function" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Mehmet Niyazi ÇANKAYA hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız

 
 

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Mustafa Serkan ABDÜSSELAM, 8 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 15.00'te "AR, VR, XR Üçlüsü İle Veri Toplama" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Mustafa Serkan ABDÜSSELAM hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız

 
 
Kırklareli Üniversitesi, İİBF, Ekonometri Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Nihat TAK, 25 Mayıs 2022 tarihi saat 14.00'te Google Meet üzerinden "Meta Bulanık Fonksiyonlar ve Uygulamaları" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Nihat TAK hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

Ordu Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Erdinç YÜCESOY, 28 Nisan 2022 tarihi saat 14.00'te Zoom üzerinden "Astronomide İstatistik" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Erdinç YÜCESOY hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız.
 

 

Bölümümüz öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Melih AĞRAZ, 31 Mart 2022 Perşembe günü saat 14.00'te "Fizik Uygulamalı Yapay Sinir Ağı (Diferansiyel Denklemlerin Çözümü) ve Yarı-Denetimli Makine Ögrenmesi Üzerine İki Farklı Uygulama" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Melih AĞRAZ hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İstatistik Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Fulya GÖKALP YAVUZ, 27 Ocak 2022 tarihi saat 14.00'te Google Meet üzerinden "Lineer Karma Modeller ve Genişletilmiş Uzantıları" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Fulya GÖKALP YAVUZ hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız.
 

 
Sayın Halil İbrahim ÇELENLİ, 2 Aralık 2021 Perşembe günü saat 14:00'te "Sektör Gözüyle Veri" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Halil İbrahim Bey'e, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız.

 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Ilgım YAMAN, 11 Kasım 2021 Perşembe günü saat 14:00'te "Doğrusal Olmayan Sinir Ağı ile Portföy Optimzasyonu" başlıklı bir online seminer vermiştir. Başta sunumu için Ilgım YAMAN hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız.

 
Sinop Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İstatistik Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Demet HAN AYDIN, 6 Temmuz 2021 tarihi saat 14.00'te Google Meet üzerinden "İki Yönlü ANOVA Modelinde Kayıp Gözlem Tahminlerinin Kararlaştırılması" başlıklı bir online seminer vermiştir. Toplamda 13 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Demet HAN AYDIN hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

Seminere ait video kaydına erişmek için tıklayınız.

 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Ilgım YAMAN, 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 14.00'te Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi Seminer Günleri kapsaminda "Bulanık Çıkarsama Sistemi ile Doğrusal Olmayan Sinir Ağına Dayalı Portföy Optimizasyonu Yöntemi" konulu bir seminer sunumu gerçekleştirmiştir.
 

 
 

 

Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, İstatistik Bölümü öğretim elemanı Prof. Dr. Olcay ARSLAN, 11 Haziran 2021 tarihi saat 14.00'te Google Meet üzerinden "Robust penalized empirical likelihood estimation method for linear regressions" başlıklı bir online seminer vermiştir. Toplamda 16 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Olcay ARSLAN hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU, 4 Haziran 2021 Cuma günü saat 17.00'de Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü'nün Bölüm Seminerleri kapsaminda "Yapay Sinir Ağları ile Öngörü" konulu bir seminer sunumu gerçekleştirmiştir.

 
 
Ankara Üniversitesi, Fen Fakültesi, İstatistik Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Özlem KAYMAZ, 20 Nisan 2021 tarihi saat 14.00'te Google Meet üzerinden "Sparse Lojistik Regresyon ve Kanser Verisi Üzerine Bir Uygulama" başlıklı bir online online seminer vermiştir. Toplamda 18 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Özlem KAYMAZ hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Bölümümüz öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Hasan Hüseyin GÜL, 19 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00'te "DUS-Inverse Weibull Dağılımı, Parametre Tahmini ve Lineer Modele Uygulanması" başlıklı bir online seminer vermiştir. Toplamda 20 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Hasan Hüseyin GÜL hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU, 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 11.40'da Giresun İmam Hatip Ortaokulu'nun Kariyer Gunleri kapsaminda "Populer Meslekler ve Akademisyenlik" konulu bir seminer sunumu gerçekleştirmiştir.
 


  

 
Bölümümüz öğretim elemanı Doç. Dr. Eren BAŞ, 18 Ocak 20201 Pazartesi günü saat 10.00'da "Bulanık Regresyon Fonksiyonları Yaklaşımından Resim Bulanık Regresyon Fonksiyonları Yaklaşımına" başlıklı bir online seminer vermiştir. Toplam 15 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Eren hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 

 
Artvin Çoruh Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Doç. Dr. Fatma Gül AKGÜL, 17 Aralık 2020 Perşembe günü saat 14.00'te "Çok Bileşenli Stres Dayanıklılık Modeli ve Uygulaması" başlıklı bir online seminer vermiştir. Üniversitemizden ve üniversite dışından toplam 14 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Fatma Gül hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU, 9 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 10.00'da "Sezgisel ve Resim Bulanık Zaman Serileri" başlıklı bir online seminer vermiştir. Üniversitemizden ve üniversite dışından toplam 25 katılımın olduğu online seminer için başta sunumu için Erol hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 
 
 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Prof. Dr. Erol Eğrioğlu, 30 Haziran 2020 tarihinde İskoçya Türk Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen online etkinlikte "Yapay Sinir Ağları alanındaki son gelişmeler ve akademik hayatta başarıya dair ipuçları" başlıklı bir seminer sunumu gerçekleştirmiştir.
 
 
Bölümümüz öğretim elemanı Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU, 11 Şubat 2020 tarihinde İngiltere'nin Lancaster şehrinde bulunan Lancaster Üniversitesinde "Shallow Artificial Neural Networks for Forecasting" başlıklı seminer sunumu gerçekleştirmiştir. Hocamızın sunumuna aşadağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.
 
Eskişehir Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Şükrü ACITAŞ, 2 Ocak 2020 tarihinde bölümümüzde "İki-Fazlı Doğrusal Regresyon Modelinde Değişim Noktasının Robust Tahmini" başlıklı bir seminer vermiştir. Başta semineri için Şükrü hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

 
 

 
Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Gizem UYUMAZ, 19 Aralık 2019 tarihinde bölümümüzde "Eğitimde ve Psikolojide Kullanılan Ölçeklerin Geliştirilmesi" başlıklı bir seminer vermiştir. Başta semineri için Gizem hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
 
 
 
Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Hacı Mevlüt KARATAŞ, 20 Kasım 2019 tarihinde bölümümüzde "Eğitimin Ücretler Üzerindeki Nedensel Etkisi: Araç Değişkenler Yaklaşımı" başlıklı bir seminer vermiştir. Başta semineri için Hacı Mevlüt hocamıza, sonrasında ise seminere katılan tüm öğrencilerimize ve de hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

 
 
 
Bölümümüz öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Dr. Nebahat BOZKUŞ 18.04.2019 tarihinde seminer vermiştir.
 
 
 
Bölümümüz öğretim elemanlarından Arş. Gör. Dr. Melih AĞRAZ 04.04.2019 tarihinde seminer vermiştir.
 
 
 
Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU 11.05.2018 tarihinde bir seminer vermiştir.
 
  
 
Bölümümüz öğretim elemanlarından Doç. Dr. Nurgül OKUR 05.07.2018 tarihinde bölümümüzde bir seminer vermiştir.
 
Bölümümüz öğretim elemanlarından Doç. Dr. Nurgül OKUR, Bulgaristan'ın "D.A. Tsenov Academy of Economics" adlı Stopanska Akademisi'nde Erasmus+ Personel Hareketliliği kapsamında  10-14 Ekim 2016 tarihleri arasında  İstatistik doktora öğrencilerine ders vermiştir.
 

 
Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Esin AVCI 27.04.2018 tarihinde Marmara Üniversitesinde  bir seminer vermiştir.