Prof. Dr. Erol EĞRİOĞLU ve Doç. Dr. Eren BAŞ'ın Yazarlığını Yaptığı "Zaman Serileri ve Öngörü Yöntemleri (R Uygulamalı)" Adlı Kitap Yayımlandı

31 Mayıs 2021 Pazartesi

Bölümümüz öğretim elemanlarından Prof. Dr. Erol Eğrioğlu ve Doç. Dr. Eren Baş'ın yazarlığını yaptığı "Zaman Serileri ve Öngörü Yöntemleri (R Uygulamalı)" adlı kitap yayımlanmıştır.

Kitap Tanıtımı:
Zaman Serileri ve Öngörü Yöntemleri isimli kitapta; temel düzeyden en ileri düzeye kadar tüm öngörü yöntemleri, R uygulamaları ile birlikte tanıtılmıştır. Kitap kendini öngörücü olarak yetiştirmek isteyen araştırmacılar ve öngörü yöntemlerine ihtiyaç duyan uygulamacılar için başucu eseri olabilmesi niyetiyle hazırlanmıştır. Kitapta konu tanıtımları teori ve uygulamanın güzel bir dengesi oluşturularak verilmeye çalışılmıştır. Klasik öngörü yöntemlerinin yanı sıra yapay zekâ öngörü yöntemleri olarak yapay sinir ağları ve derin öğrenme yöntemleri gibi popüler yöntemler de kitap içeriğinde kendilerine yer bulmuştur. Kitapta verilen tüm yöntemlerin R uygulamaları gerçekleştirilmiştir. Kitaptan yararlanan uygulamacılar R programı kapsamında yer verilen otomatik öngörü yöntemlerini kullanabilme kabiliyetine sahip olacaklardır. İstatistik, İşletme, Endüstri Mühendisliği, Veri Bilimi, Bilgisayar Mühendisliği ve İktisat alanındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yararlanabileceği bir eserdir.

Hızlı Erişim